За нас Организација Програма Документи Контакт СЗПМ  
 
 
  Организациска структура  
Страници на здруженија
Собрание
Извршен одбор Надзорен одбор Статутарна комисија
Комисија за здравство и социјални прашања Комисија за набавки и реконструкција Комисија за спорт Комисија за културно забавен живот

Спасо Илиев Претседател на Собрание Момчило Петровиќ Претседател на Извршен одбор и Здружение на пензионери Димитар Стаменков Секретар на Здружение на пензионери

Членови на Собрание

  • Спасо Илиев - Претседател
  • Љупчо Петровски
  • Данил Несторовски
  • Донча Ѓорѓиевски
  • Муртезан Калинка
  • Данаил Поповски
  • Даница Давчева
  • Јован Коцев
  • Косто Штерјов
  • Ленче Јовановска
  • Драган Тошковски

  • Борис Саздов
  • Владо Андоновски
  • Милка Димковска
  • Стојан Дунимаглоски
  • Цвета Жабокова
  • Борче Ангелески
  • Цветанка Петрушевска
  • Богданка Крстевска
  • Борче Мојсоски
  • Панче Кечовски
  • Јонуз Бакиевски

Членови на Извршен одбор

  • Момчило Петровиќ - Претседател
  • Киро Гоцевски
  • Владимир Поповиќ
  • Ќиро Стојановски
  • Горица Ангеловска
  • Петар Најдовски
  • Александар Боневски
  • Венда Трајковска
  • Благоја Велјаноски
  • Добринка Филиповска
  • Локман Бакију
  • Трајче Николов

Надзорен одбор

  • Лилјана Сотировска- Претседател
  • Милева Костовска
  • Блага Петровска

Претседатели на Ограноци во здружението и клубови

  • Ленче Богатиновска - “Бирарија”
  • Ѓорѓија Кимовски - “Црниче”
  • Трајан Шумковски - “Пржино”
  • Марица Мицевска - “Цветан Димов”
  • Добринка Стоева - “11 Окт. - Згр.”
  • Ѓорги Георгиевски - “11 Окт. - Бар.”
  • Коста Костовски - “Кисела Вода”
  • Ѓорѓија Илијевски - “Пинтија”
  • Блага Трпевска - н. Драчево
  • Блаже Стоев - с.Драчево
  • Менду Бајрами - с. Студеничани

Огранокот “Кисела Вода” има еден клуб во с. Сопиште.
Огранокот с. Драчево има еден клуб во с. Зелениково

Статутарна комисија

  • Симјан Младеновски
  • Димитар Стаменков
  • Мирјана Димоска

Комисија за набавки, реконструкции и понуди

  • Коста Костовски - Претседател
  • Ѓорѓи Георгиевски
  • Блаже Стоев

Комисија за спорт

  • Ѓорѓија Илијевски - Претседател
  • Киро Гоцевски
  • Александар Боневски

Комисија за културно забавен живот

  • Блага Трпевска - Претседател
  • Драган Тошковски
  • Добринка Стоева

Комисија за здравство и социјална помош

  • Марица Мицевска -Претседател
  • Елена Ристевска
  • Борче Ангеловски

Актив на жени

  • Силвана Петреска - Претседател
  • Мирјана Страчковска - благајник
  • Олга Фидановска - заменик

 
  изработено од Medium 3